Burçlarin Özellikleri

 

 

 

 

Koç
Boga

Ikizler

Yengeç
Aslan
Basak
Terazi
Yay
Oglak
Kova
Balik

BURÇLARIN ÖZELLIKLERI

Akrep    (23 Ekim - 21 Kasim)

          

SIFRE ÖZELLIKLER

Yöneticisi : Mars ve Plüton
Elementi : Su
Karakteri : Sabit
Idare Ettigi Organ: Cinsel organlar
Ugurlu Günü : Sali
Ugurlu Tasi : Yakut, Ametist
Ugurlu Rengi: Kirmizi, Siyah
Bitkileri : Ates çiçegi, Biber, Bögürtlen,
Anlastigi Burçlar: Yengeç, Balik
Anlasamadigi Burçlar: Koç, Aslan, Terazi
Zit Burcu : Boga (Zitlasarak anlasir)

FIZIKSEL POTANSIYEL

Burcun yöneticisi olan Mars ve Plüton´un yüksek potansiyelli enerjisi ile dolu olan Akrepler, bu enerjilerini akitmaya ihtiyaç duyarlar. Disaridan bakildigi zaman, bir Koç gibi, sürekli hareket halinde, oradan oraya kosturmaz ve duragan bir görünüm sergilerler.
Fakat onlarin bu dis görünümüne aldanmayin. Içlerinde her an patlamaya hazir bir volkan vardir. Aslinda kendileri de bu potansiyellerinin farkindadirlar. Yine de bu enerjilerini gizlemeyi tercih ederler. Tabii ki gizlilik, Akrepin dogasinda var olan bir durumdur.
Akrepler bu yüksek potansiyelli enerjilerini akitabilecekleri yöntemler bulamadiklari taktirde saglik problemleri ile karsilasirlar. Saglik durumu onun tipik karakterini yansitir. Duygusal baskilar veya asiri çalisma yüzünden bünyeleri yipranabilir. Hastaliklarinin çogu, hirslarindan kaynaklanan psIkolojik rahatsizliklardir.
Akrep Burcu, üreme organini sembolize eder. Bu nedenle vücutta en fazla dikkat edilmesi gereken organdir. Akreplerin cinsel hormonlari çok fazla çalisir, dogal olarak cinsel arzulari da çok kuvvetlidir. Kuskular ve endiseler arttigi zaman, kafasi karisacagi için üreme organlariyla ilgili bazi sIkintilar da ortaya çikabilir.

KARIYER

Su grubunun bir elemani olan Akrep burcu insanlarinin son derece güçlü sezgileri vardir. Ayni zamanda hassas ve alingandirlar. Ancak, duygularini kontrol etme konusunda onlardan daha basarilisi yoktur. Tepkilerini yüzlerinden anlamak mümkün degildir. Kendisini inciten veya sinirlendiren durumu kafalarinin içinde kurar, büyütür ve bunun hesabini sormayi düsünür. Fakat acele etmeden uygun zamani bekler.
Bir Akrep asla unutmaz. Çünkü, son derece güçlü bir zekaya ve kuvvetli bir hafizaya sahiptir. Zeka ve duygular onu esit sekilde yönetir. Akrep, zeki olmanin da ötesindedir. Ayni zamanda varolusun sirlariyla ilgilenen ve yanitlarini bulmaya çok yaklasan derin bilgiye sahiptir.
Akrep tipleri, sogukkanli, kararli ve planli bir sekilde hareket ederek istediklerini ele geçirirler. Üstelik bir isin nasil gelisecegi ve sonuçlanacagi hakkinda dogru ve tutarli ön görüsleri vardir. Kendisine ait olduguna inandigi herseye sahip çikar. Ama ihtirasini hiçbir zaman açikça belli etmez. Sessizce ve dikkatle hareket edip kontrolü ele geçirir. Ulasmak istedigi hedef artik hayal olmaktan çikmistir.
Akrepler, son derece basarili yöneticilerdir. Yogun duygulari oldugu halde duygularini kontrol etmeyi basardiklari için altlarinda çalisanlari yönlendirmeyi ve nasil çalistiracaklarini bilirler. Kivrak zekalari, hirslari ve yüksek enerjileri sayesinde is dünyasinda basariya ulasirlar.

ASK

Akrep tiplerinin gururlu ve kendine güvenen bir yapisi vardir. Ne istedigini bilen, tutkulu ve ölçülü yapisiyla bir miknatis gibi karsi cinsi kendisine çeker.
Bütün duygularini gizledigi gibi, ask konusunda da gerçek duygularini ve heyecanlarini size asla yansitmayacaktir. Fakat buna aldanmayin. O ne kadar sert ve ulasilmaz görünse de, içinde kaynayan bir volkan vardir. Ayrica sakin ona oyun oynamaya kalkismayin. Hemen anlar ve size karsilik verir. Hem de hiç sezdirmeden. Asla anlayamazsiniz ve neye ugradiginizi bilemeden öylece kalirsiniz!
Sevinçlerini de, üzüntülerini de son derece yogun yasarlar. Bu nedenle bir Akrep partnerinizle beraberliginizde sabirli ve dürüst olmayi ögrenmelisiniz. Akrep, eglenceyi ve sosyal hayati sever. Istedigini bulana kadar da, dolu dolu bir hayat ve degisIk iliskiler yasayacaktir. Ilk gördügüne kapilip ömür boyu birlikte olmak pek ona göre degildir.
Akrep esrarli, bilinmeyen seylerden hoslanir ve yolunun üstüne çikan bilinmeyen seyleri en küçük ayrintisina kadar çözmeden birakmaz. Ama aslinda en büyük bilinmeyen kendisidir.
Akrep tipleri içten ve dürüst davranir, yalan söylemeye ihtiyaç duymazlar. Soruldugunda, kirilabileceginizi düsünmeden fikrini açikça söyleyecektir. Ama ayni zamanda son derece süphecidir, üstelik çok da kiskanç. Kuskularinda hakli çikarsa, daha önce hiç tanismadiginiz öfkesiyle karsilasabilirsiniz. Akreplerin adalet duygusu, intikam duygusuyla birbirine karisir.
Bir Akrep, gelecekteki esini ilk bakista taniyacak kadar güçlü sezgilere sahiptir. Herseyden önce, kendisi kadar keskin bir zekaya sahip ve kültürlü bir hayat arkadasi arar. Duygusal gösteriler ona göre degildir. Kendisini gerçekten anlayan bir es buldugunda, kasiligini dürüst ve tutkulu askiyla ödeyecektir.

AKREP ÇOCUKLARI

Küçük Akrepler, yaslarinin üstünde bir zekayla dikkati çekerler. Sezgileri son derece gelismistir, nedenini bilmese bile duygularinizi kolaylikla algilar. Tartismalar, kavgalar, azarlamalar, onun ruhsal ve fiziksel sagligi için son derece zararlidir.
Akrep çocuklari sirlara bayilirlar. Ögrenme meraki o kadar fazladir ki onlardan bir sey saklamak imkansizdir. Ama onun küçük sirlarini bilmenize de izin vermeyecektir. Sezgileri sayesinde, kendisinden gizlenen seyleri bulmak konusunda son derece yeteneklidir.
Akrep çocuklari, olduklarindan sakin ve rahat görünmelerine ragmen, onlara içlerinde biriken enerjilerini bosaltmaya yarayacak firsatlar vermelisiniz. Enerjisini, zekasini ve yaraticiligini yönlendirecek oyunlar ilgisini çekecektir.