Koç
Boga

Ikizler

Yengeç
Aslan
Basak
Akrep
Yay
Oglak
Kova
Balik

BURÇLARIN ÖZELLIKLERI

Terazi    (23 Eylül - 22 Ekim)

          ;

SIFRE ÖZELLIKLER

Yöneticisi : Venüs
Elementi : Hava
Karakteri : Öncü
Idare Ettigi Organ: Böbrek ve Bel bölgesi
Ugurlu Günü : Cuma
Ugurlu Tasi : Zümrüt
Ugurlu Rengi: Açik Turkuaz, Pastel tonlar.
Bitkileri : Beyaz Gül, Hercai Menkse, Asma, Limon
Anlastigi Burçlar: Ikizler, Kova, Aslan, Yay
Anlasamadigi Burçlar: Yengeç, Oglak
Zit Burcu : Koç (Zitlasarak anlasir)

FIZIKSEL POTANSYELI

Sakin, yumusak ve hassas Teraziler, Venüs´ün simgeledigi çekicilik, güzellik ve zarafetleriyle bir anda dikkati çekerler. Orantili vücut yapilarina ragmen, kilo almaya egilimli bir bünyeye sahiptir.
Iç dünyasindaki dalgalanmalar, hassas bünyesini bir anda altüst edebilir. Ve bu dengesizlik, genellikle de basagrisi veya asiri yemek yeme egilimi olarak ortaya çikar. Üstelik, Teraziler´in tad alma duyulari son derece gelismistir. Ruhsal dengeleri bozuldugunda, sinir hastaliklarina kolay yakalanirlar.
Terazi insaninin bel ve böbrek bölgeleri son derece hassastir. Özellikle, böbrekleri yoracak alkol ve baharatli yiyeceklerden uzak durmalari gerekir. Romatizmal agrilara duyarli olduklari için, bel bölgesini soguktan korumalarinda yarar var.

KARIYER

Uyum ve denge Terazi´nin yasam felsefesidir. Yasadiklari ve çalistiklari her yerde huzur ve denge olmalidir. Sartlari ne kadar iyi olursa olsun rahat edemeyecekleri bir iste asla çalismazlar, çünkü mutsuz olurlar. Teraziler birlikte çalistiklari insanlarla da son derece uyumludur ve çevresini de uyumlu olmaya yöneltir.
Terazi insani, ögrenme yetenegi ve yüksek sezgi gücüyle zor islere konsantre olabilir. Son derece sakin ama yavas düsünür. Üzerine aldigi isi de sonuna kadar götürür. Ancak onu acele ettirmemeniz gerekir. Cünkü o zaman eli ayagi dolasacak, sinirli ve huzursuz bir tavir sergileyecektir. Hiçbir zaman hirsli bir yapisi yoktur Terazi´nin, çünkü savasmayi sevmez. Teraziyi tembel olarak nitelemek pak dogru degildir. Yapisi, hareket ve hemen ardindan da hareketsizligi getirir. Geceyarilarina kadar yogun bir tempoda çalisir, uykusuz kalir. Böyle hizli bir çalisma temposundan sonra birdenbire tembellik gösterisini sergiler. Bu haliyle dünya dursa umurunda olmayacaktir. Bir süre sonra enerjisini toplar ve eski durumuna döner.
Terazi insani hiçbir noktayi gözden kaçirmadigindan emin olmak için herseyi iki kez tartar. Çalistigi konu üzerinde yanlis bir baslangiç yaparak herseye bastan baslamaktansa, acele etmeden dogru yapmayi tarcih eder. Bu nedenle tüm dikkatini vererek enine boyuna düsünecektir.
Terazi´nin en güçlü noktasi ayni zamanda en zayif noktasidir. Yani, dengesinin bozulmasi. Iste o zaman kafasi karisacak, karar vermekte zorlanacak ve hedeflerinden tamamen uzaklasacaktir.

ASK

Teraziler, Venüs´ün aska duyarli çocugudur ve aski bir sanat haline getirirler. Hayatin güzelliklerini yasamayi ve yasatmasini bilirler. Bir Terazi´nin çekiciligine kapildiktan sonra ondan kurtulmaniz kolay olmayacaktir. Terazi insani, ruhsal dengesini korumak için herseyin uyum içinde olmasina ihtiyaç duyar. Evi bile, karmasadan uzak, sessiz ve güzel olmalidir. Terazi esinizi gürültünün, kalabaligin içine soktugunuzda, yanliz kalma tehlikesiyle karsi karsiya kalabilirsiniz. Çünkü karisIklik ve kalabalik uyum dengesini bozmaya baslamistir.
Terazinin dünyada herseyden daha çok deger verdigi sey varsa, sevmek ve yönetmek için seçtigi estir. Yalniz oynamaktan nefret eder. Gerek is gerek ask yasaminda onun en derinden ihtiyaç duydugu sey arkadasliktir. Yalniz çalismayi sevmez ve kesinlikle yalniz yasayamaz. Bir Terazi, duygusal açidan simsIki baglanmadan önce, romantik askin tüm zevkini çikaracak kadar da özgürlügüne düskündür. Terazi insanina göre evlilik, ortaklasa bir istir ve bir sirket kadar kesin kurallari vardir. Seçtigi es, herseyden önce gelecektir. Birlikte oldugu insani, mantigiyla ölçüp biçer ve gerçekten esi olup olamayacagini tartar. Tabii karar vermesi biraz uzun sürebilir, acele etmeyin.

TERAZI ÇOCUKLARI

Küçük Teraziler, hassas, terbiyeli, duygulu ve genelde poroblemsizdir. Rahatlari yerinde oldugu ve sakin bir ortam buldugu sürece mutludur. Sürekli bagiran ve tartisilan ortamlarda huzursuz ve sinirli olurlar.
Kolay karar veremedikleri için destege ihtiyaçlari vardir. Bir Terazi çocugunun karar vermekten daha çok nefret ettigi bir sey varsa o da acele ettirilmesidir. Seçim yapmak onlari her zaman huzursuz edecektir. Bu konuda sakin davranmali, hatta ona yardimci olacak öneriler getirmelisiniz.
Alingan ve hassas bir yapiya sahip olduklarindan sert davranislar onu gerginlestirecek, içine kapanmasina neden olacaktir. Bu nedenle, yapmasini istediginiz seyleri ses tonunuzu yükseltmeden kelimelerinizi dikkatle seçerek söylemelisiniz.
Terazi çocuklarinin güzelliklere ve sanata düskünlügü küçük yasta ortaya çikar. Kitap okumayi, müzik dinlemeyi severler. Küçük Terazinizi, hangi konuda yetenekli oldugunu anlamak için gözlemeli ve o yönde gelistirmek için harekete geçmelisiniz.