Koç
Boga

Ikizler

Yengeç
Aslan
Basak
Terazi
Akrep
Yay
Oglak
Kova

BURÇLARIN ÖZELLIKLERI

Balik   (19 Subat - 20 Mart)

          

SIFRE ÖZELLIKLER

Yöneticisi : Jüpiter, Neptün
Elementi : Su
Karakteri : Degisken
Idare Ettigi Organ: Ayaklar
Ugurlu Günü : Persembe
Ugurlu Tasi : Ametist, zümrüt
Ugurlu rengi: Mor, mavi-yesil
Bitkileri : Zambak, Papatya, Adaçayi, Ihlamur
Anlastigi burçlar: Yengeç, Akrep, Boga, Oglak
Anlasamadigi burçlar: Ikizler, Yay
Zit burcu : Basak (Zitlasarak anlasir)

FIZIKSEL POTANSIYEL

Neptün´ün yönettigi Baliklari ayaklarindan taniyabilirsiniz. Ya küçük ve zariftir ya da kocaman ve hantal. Ayak rahatsizliklari ile ilgili sorunlari çok sIk yasayabilirler. Zayif ayak parmaklari ve bilekleri, incinmelere ve kazalara neden olabilir. Ayak tabanlarinda düsüklük ve tarak kemiklerinde incinmeler görülebilir. Seçtikleri ayakkabilara özen göstermelerinde yarar var.
Baliklar, sagliklarina gereken özeni göstermezler. Kötü beslenme aliskanliklari yüzünden zaten pek de güçlü olmayan bünyesi çabuk zarar görür. Dikkat etmeleri gereken diger konu ise, alkol. Baliklarin sivi maddelere olan düskünlükleri çok fazladir. Kendi hayal dünyasini gerçek hayata da tasimak istedikleri için kolaylikla depresyona girebilirler. Özellikle de problemlerle karsilasmis olan bir Balik´in alkollü içeceklerden uzak durmasinda yarar var.

KARIYER

Balik insanlari, karakterlerinde, tipki sularda yasayan baliklarin çesitliligi gibi farkli özellikler gösterirler. Yani her bir burcun özelliklerinden bir parça almislardir. Bu nedenle, bir Balik, diger bir Balik´a benzemez.
Bir Balik´i anlamak neredeyse imkansizdir. Fakat, o çevresinde olup biten her seyi çok kolay anlar. Sezgileri son derece güçlüdür. Üstelik hayalgücü de sinirsizdir. Dünyaya, neredeyse pembe gözlüklerle bakar. Zeka ve sezgilerini birlestirip kullanmaya basladigi zaman da her isin üstesinden gelir.
Baliklar, sembollerindeki farkli yönlere yüzen iki balik gibi, olaylarin iki farkli yönlerini içlerinde barindirirlar. Bu da kendi içlerinde bir karmasaya neden olur. Ancak yine de, karsilastigi tüm sertlikler karsisinda yumusakligini korumayi basarir. Tabii bu size yansittigi yüzüdür. Son derece hassas olduklarindan, dünyanin kati gerçekleriyle yüzlesmeye gelemezler. Ve ona istemedigi bir seyi yaptirmak neredeyse imkansizdir.
Baliklar´in ruh olarak fazla büyümediklerini söyleyebiliriz. Hangi yasta olursa olsun, bir çocuk gibi dünyayi algilayip yasarlar. Onun oyun arkadasi olursaniz sizi gerçekten sevecektir.

ASK

Baliklar´in her konuda oldugu gibi, ask konusunda da anlasilmaz oldugunu söyleyebiliriz. Duygusal açidan güvene ve sadakate ihtiyac duyar, fakat bunu hiç bir zaman belli etmezler. Son derece hassas ve kirilgandir. Zaman zaman karamsarlik duygularina kapilip, dünyada tek basina oldugunu düsünürler. Böyle bir durumda kendi kabuguna çekildiginde onu ilgisizlikle suçlamamalisiniz. Onun, yalniz olmadigini anlamaya ihtiyaci vardir. Desteginizi ondan esirgemeyin. Bir Baligi derinden yaralayacak tek sey, sevdigi kisinin sert davranislari ve sözleridir. Onun anlayis ve sevgiye ihtiyaci vardir. Ihtiyaci olan sevgiyi verirseniz, karsinizda romantik asigi bulacaksiniz.
Baligi kiskançlik nöbeti geçirirken göremezsiniz. Öyle olsa bile bunu size belli etmez. Ancak siz de onu kiskançlik baskilariyla bunaltmamalisiniz. Çünkü bir Balik güzellige hayrandir, etrafinda güzellikler görmek ister. Ama sadakatsizlik asla ona göre degildir.

BALIK ÇOCUKLARI

Balik çocuklari, kirilgan ve saf yapilariyla göze çarpar. Incindikleri zaman çok kolay içlerine kapanirlar. Bu, dis dünyadan kendini korumak için bir kabuk içine saklanmasina benzer. Yani bir çesit savunma mekanizmasi gelistirir. Bu durumdayken onu bir süre kendi haline birakmaniz gerekebilir.
Zengin bir hayal dünyasi vardir. Onu, bu düs gücünü harekete geçirecek oyunlarla desteklemelisiniz.