Koç
Boga

Ikizler

Yengeç
Aslan
Basak
Terazi
Akrep
Oglak
Kova
Balik
BURÇLARIN ÖZELLIKLERI

Yay    (22 Kasim - 21 Aralik)

          

SIFRE ÖZELLIKLER

Yöneticisi : Jüpiter
Elementi : AtesKarakteri : Degisken
Idare Ettigi Organ: Kalça, Karaciger, Pankreas
Ugurlu Günü : Persembe
Ugurlu Tasi : Turkuaz
Ugurlu Rengi: Mor, Koyu Mavi
Bitkileri : Mor Menekse, Leylak, Hus, Ihlamur
Anlastigi Burçlar: Koç, Aslan, Terazi, Kova
Anlasamadigi Burçlar:
Zit Burcu : Ikizler (Zitlasarak anlasir)

FIZIKSEL POTANSIYEL

Yaylar, enerjik yapilari ve hareketli yasamlari ile güçlü bir bünyeye sahiptir. Sagliklarina dikkat ettiklerinden kolay kolay hastalanmazlar.
Yay burcu insanlari çogunlukla spora egilimlidir ve özellikle açik hava sporlarindan zevk alirlar. Hayata iyimser ve olumlu baktiklari için stress ve depresyon onlardan uzaktir. Yay insanlari hareketsiz oturmaktan hoslanmaz, o nedenle hastalandigi zaman onu yatakta tutmak kolay degildir.
Vücudunun hassas bölgeleri, kalçalar, karaciger, pankreas ve uyluk kemikleridir. Yemek ve içkiye olan düskünlükleri, zamanla, hassas bölgeleri olan kalça ve baldirlarinda yaglanmaya neden olabilir. Karacigeri, asiri yemek ve içkiden etkilenecegi için ipin ucunu kaçirmamalarinda fayda var.

KARIYER

Yay insani, kaygisiz, iyimser ve neseli yapisiyla dünyaya pembe gözlüklerle bakar. Disa dönük, konuskan ve atilgandir. Ama daima, önce konusur, sonra düsünür. Yaratacagi etkinin farkinda olmadan tam bir dürüstlükle, aklina geleni söyler. Elbette bu durum, hassas insanlari yaralayabilir. Ama bu içindeki kötülükten degil, iyi niyetle davrandigi halde, düsünmeden konustugunun farkina varmamasindan dolayidir.
Yaylar is yasamlarinda azimli ve motivasyonu yüksek kisiler olarak dikkati çekerler. Canli ve renkli kisilikleriyle rutin bir çalisma ortamina heyecan ve verimlilik katarlar. Ama onu böyle bir çalisma ortaminda görebilmek pek de kolay degildir. Merakli yapilarindan dolayi çok farkli alanlara ilgi duyabilirler. Ögrenmenin en iyi yolu da seyahat etmektir. Böylece tanimadiklari, bilmedikleri pek çok seyi bu yolla ögrenirler.
Yay insani, hayalgücünü ve duygularini harekete geçiren bir alanda son derece basarili olabilir. Yüksek hayal gücüyle, ilginç fikirler ve büyük projeler ortaya atabilir. Ama aceleci yapisindan dolayi çok çabuk sIkilir. Bu yüzden genellikle belli bir programa bagli kalarak çalismak ona göre degildir
Yaylar, risk almaktan korkmaz. Ancak yükseklerde dolasan hayal gücü bazen ters etkilere neden olabilir. Ama olaylar ve insanlar konusundaki gözlemleri öylesine güçlüdür ki, tahminlerinde kolay kolay yanilmaz. Elbette Jüpiterin kendilerine verdigi sans faktörünü de unutmamak gerek. Güçlü sezgileri, sansi ve dogru tahminleri ile hayata olumlu bakip, rahat davranmalarinin sirri budur.

ASK

Atesin çocuklari, cana yakin, enerjik, neseli kisilikleriyle çevresine her zaman kalabalik toplamayi basarirlar. Tekdüze bir yasam onun maceraci ruhuna göre degildir. Bu hareketli kisiligi, dogal olarak ask yasamina da yansimistir. Bir Yaya asIksaniz ve macerayi seviyorsaniz iliskiniz kesinlikle siradan olmayacaktir.
Yay insani özgürlügüne son derece düskündür. Içindeki ates, uzun süre bir yerde kalmasina izin vermez. Tabii duygulari da sIk sIk degisecektir. Ama karamsar olmaya gerek yok. Çünkü, sizinle kurdugu iliskiden ne bekledigini açikça söyleyecek kadar dürüsttür. Hatta bazen, bu açiksözlülügü farkinda olmadan karsisindakini incitmeye kadar varabilir. Ama yasama onun gözlükleriyle bakarsaniz sorun çikmayacaktir.
Sicakkanli, atesli Yaylar için evlilik, duygusal bir maceradir. Dogru insani bulana kadar flört etmeye devam edecektir. Evlilik kararini almakta da çok agir davranir. Çünkü bir yere ya da bir kisiye bagimli olmak onun yapisina ters düser. Yay esinizin maceraci ve hareketli kisiligini bastirmak yapacaginiz en son sey olmalidir. Yay, heyecanin bittigi yerde yeni heyecanlar aramaya çikacaktir.

YAY ÇOCUKLARI

Küçük Yayi, neseli, rahat ve sevimli karakterinden taniyabilirsiniz. Bu tavriyla küçükten büyüge herkesle son derece kolay iliski kurabilir. Yalniz kalmaktan hoslanmadigi için, etrafinda sürekli birilerinin olmasi onu mutlu edecek, kendine güven duymasini saglayacaktir. Yay çocuklari insanlarla yakin ve sicak iliskiler kuramazsa içine kapanacak ileriki dönemlerinde belki de sivri dilli ve alayci bir yapiya sahip olacaktir.
Merakli yapisi ve herseyi ögrenme istegi bazen sabrinizi tasirabilir. Ancak cevaplarinizin mantikli, samimi ve dürüst olmasina özen göstermelisiniz. Böylece kurallariniza saygi duymayi ögrenecektir.
Yay çocuklarinin basinizi döndürecek kadar hareketli bir yapisi vardir. Üstelik, herseyi ögrenme istegiyle ortaligi birbirine katmakta üstlerine yoktur. Küçük Yayinizin sessiz sakin durduguna bakmayin, mutlaka bir muzurluk pesindedir. sIkici, rutin ve sert kurallar onun özgür yapisina ters düser. Hayalgücünü gelistirecek yaratici oyunlar her zaman ilgisini çekecektir. Sosyal yönlerini öne çikartacak grup aktivitelerine, özellikle spor faaliyetlerine yönlendirmenizde yarar var.