Koç
Boga

Ikizler

Yengeç
Basak
Terazi
Akrep
Yay
Oglak
Kova
Balik

BURÇLARIN ÖZELLIKLERI

Aslan    (23 Temmuz - 22 Agustos)

          

SIFRE ÖZELLIKLER

Yöneticisi : Günes
Elementi : Ates
Karakteri : Sabit
Idare Ettigi Organ: Kalp
Ugurlu Günü : Pazar
Ugurlu Tasi : Sari safir
Ugurlu rengi: Koyu Sari, Altin Rengi, Kehribar
Bitkileri : Ay çiçegi, Portakal, Hardal
Anlastigi burçlar: Yay, Koç, Terazi, Ikizler
Anlasamadigi burçlar: Boga, Akrep
Zit Burcu : Kova

FIZIKSEL POTANSIYEL

Aslanlar hastalanmaktan pek de hoslanmazlar. Çünkü kendilerini zayif hissetmek onlara göre degildir. Yine de sagliklarina gereken önemi göstermezler. Sosyal yasantidan uzak kalamayan Aslanlar için en büyük tehlike kalpleridir. Çünkü vücuttaki en hassas organlaridir. Gururlu ve kendini göstermeyi seven Aslanlar, gurur kirici, küçük düsürücü davranislarla karsilastiklarinda kendilerini baski altinda hissedecek, bu da özellikle kalp problemlerini ortaya çikacaktir. Kalbi yoracak hareketli ve hizli bir tempoda yasamaktan kaçinmalari gerekir.

KARIYER

Aslan insani, yeteneklerinin ve güçlerinin farkindadir. O, lider olmak için dogmustur. Yaraticiligi ve isleri organize etme yetenegi çok gelismistir. Çevresindeki kisileri yönlendirip çalistirma özelligi ile onun ne kadar basarili bir yönetici oldugunu görebiliriz.
Bir Aslan, etkileyici konusmasiyla etrafinda büyük bir dinleyici kitlesi olusturur. O, zaten farkedilmek ister, sessiz sedasiz bir kösede durmak ona göre degildir. Çevresinde daima bir hayran kitlesi olmalidir.
Aslan insanlari hiçbir iste tedbirsiz davranmaz. Girisecegi isi enine boyuna düsünür, hesaplar ve harekete geçer. Basladigi isi de sonuna kadar götürmeyi basarir. Bir Aslan, kolay pes etmez. Isteklerini gerçeklestirmek için bütün enerjisini sarfedecektir, hem de hiç yorulmadan. Hedefi basarmaktir. Gururunu oksayacak ve istedigi gösterisli hayati yasayacak ortami saglamak için de bu basariya ulasacaktir.

ASK

Ask filmlerinin bas aktörüdür

ASLAN ÇOCUKLARI

Aslan yavrusunu basariya götürecek en iyi yol, onun gururuna hitap etmektir. Yerinde duramayan, enerjik yapisiyla dikkat çekmek için sabrinizi test edecektir. Üstelik rol yetenegi öylesine gelismistir ki en sirin haliyle bir anda sizi avucunun içine alabilir. Tabii zekasini ve hayal gücünü de yabana atmamak gerek. Bu yetenekleri ile etrafindaki insanlari yönetmek ve istedigine ulasmak hiç de zor olmayacaktir.
Küçük Aslanlar güçlü olmak ve herseyin merkezinde olmak için büyük çaba göstereceklerdir. Inatçi kisiligi, emir verme ve kafa tutma huyu, içindeki dogal liderlik duygusundan kaynaklanir. Bu zorlu kisiligi zaman zaman sabrinizi tasirmaya neden olacaktir. Ancak sert ve baskici davranislar göstermemeye özen gösterin. Çünkü bir Aslanin gururunu kirmak onu çekingen, içine kapanik hatta olumsuz bir kisilige sokacaktir. Disadönük yapisini korumak için, hayalgücünü destekleyecek hareketli oyunlara tesvik etmelisiniz.