Koç
Boga

Ikizler

Yengeç
Aslan
Basak
Terazi
Akrep
Yay
Oglak
Balik

BURÇLARIN ÖZELLIKLERI

Kova   (20 Ocak 18 Subat)

          

SIFRE ÖZELLIKLER

Yöneticisi : Uranüs
Elementi : Hava
Karakteri : Sabit
Idare Ettigi Organ: Bacak ve Bilekler
Ugurlu Günü : Cumartesi
Ugurlu Tasi : Aquamarin
Ugurlu Rengi: Gece Mavisi
Bitkileri : Kir çiçekleri, Orkide, Çam
Anlastigi Burçlar: Ikizler, Terazi, Koç, Yay
Anlasamadigi Burçlar: Boga, Akrep
Zit Burcu : Aslan (Zitlasarak anlasir)

FIZIKSEL POTANSIYEL

Uranüs etkisindeki Kovalarda genellikle dolasim sistemine bagli hastaliklar ortaya çikar. Kisin soguktan donar, yazin rutubetten sIkayet ederler. Kovalarin vücuttaki en hassas bölgeleri bacak ve bilekleridir. Bilek kemikleri zayif oldugundan, çok sIk incinir ve dolasim bozukluguna bagli olarak bacak agrilari görülür.
Eger küçük yaslarda sportif faaliyetlerle ilgilenmemisse, bir Kovayi çabuk hareket ettirmek kolay degildir. Beyni hizli çalisir ama vücudu zor kipirdar.

KARIYER

Kova´lar son derece dikkatli ve alisilmisin disinda keskin bir zekaya sahiptir. Arastirmaci ve merakli bir yapisi vardir. O yüzden hep yeniliklerin pesindedir. Düsünmeden ve ayrintilari hesaplamadan bir ise girismez. Ne kadar çilginca olursa olsun, hedefine ulasmak için her seyi göze alacaktir.
Bir Kova insaniyla birlikte çalismak son derece keyiflidir. O, bir grup adamidir ve dogal olarak takim çalismasina yatkindir. Hayal edilmeyen, ulasilamaz gibi görünen ne varsa, Kova, bunu görür, ögrenir ve uygular. Siz durup düsünürken o akliniza gelmeyen fikirleri bulup hayata geçirmistir bile.
Tutucu ve geleneksele bagli bir yapiya sahipseniz, Kova ile anlasmaniz pek de kolay olmayacaktir. Çünkü o hep yeniligin ve özgürlügün pesindedir. Degisim, onun felsefesidir ama bunu siddet göstererek yapmaz. Nasil düsünmesi ve yasamasi gerektigini söylemenize asla izin vermeyecektir. Çünkü herkesin kendi yasami ve felsefesi oldugunu ve buna saygi gösterilmesi gerektigini bilir.
Kovanin konsantrasyonu mükemmeldir. Bir isi sürdürürken, ayni anda, etrafinda olup bitenleri rahatlikla takip edebilir. Ancak hafizasi zayiftir, hatta çogunlukla dalgin ve unutkan davranir. Güçlü sezgileri, keskin kavrayisi ve analiz yetenegi ile bu eksIkligini asla hissetmezsiniz.

ASK

Bir Kovanin, asIklardan beklenen geleneksel davranislari gösterecegini sanmayin. Duygusallik ona göre degildir. Onu çekici kilan, onu tanimanin imkansiz gibi görünmesidir. Bu nedenle Kovalarin gizemli bir çekiciligi vardir. Tabii, bulmaca çözmekten hoslananiyorsaniz. Kova insani, zamaninini baskalarinin duygularini anlamaya çalisarak geçirse de, kendi gerçek duygularini açikça göstermez. Arastirici bir yapiya sahip olan Kovalar, kendisinden birsey gizlendigini hissederse, onu çözünceye kadar ugrasacaktir. Onun için, buldugu seyin kesfedilmeye deger olmasini saglayin.
Kova insani özgürlügüne son derece düskündür. Kafasi ve bedeni özgür olmalidir. Size olan aski, onun baska konulara sevgi duymasina engel degildir. Çünkü, ögrenecegi, arastiracagi çok sey vardir. Bütün bunlarin arasinda size vakit ayirmasi, size gerçekten asIk oldugunu gösterir.
Kiskançlik onu kaybetmenin en kestirme yoludur. Ona baski yapip engel olmaya kalkismayin. Çünkü, onu seçim yapmaya zorlarsaniz, size ne kadar asIk olursa olsun, o özgürlügünü seçecektir.

KOVA ÇOCUKLARI

Kova çocuklari için, yerinde duramayan küçük dahiler demek yanlis olmaz. Bagimsizliklarina son derece düskündürler. Ve inandiklari bir konu üzerinde inanilmaz mücadeleci bir tavir içine girerler. Bu tavrini bastirmaya çalistiginizda da kendine güvenini yitirmis, huysuz bir afacan olacaktir. Küçük Kovalar teknolojiye son derece meraklidir . O nedenle daha küçük yastan elektronik esyalari kurcalamaya bayilirlar. Her zaman yeni seyleri arastirip ögrenmek için inanilmaz bir istek vardir içinde. Onun bu özelligini kisitlayici tavirlar içine girmekten kaçinmalisiniz. Çünkü o ne yapip edip yine de bildigini okuyacaktir.