Koç
Ikizler

Yengeç

Aslan
Basak
Terazi
Akrep
Yay
Oglak
Kova
Balik

BURÇLARIN ÖZELLIKLERI

Boga    (20 Nisan - 20 Mayis)

          

SIFRE ÖZELLIKLER

Yöneticisi : Venüs
Elementi : Toprak
Karakteri : Sabit
Idare Ettigi Organ: Boyun, Bogaz ve Girtlak
Ugurlu Günü : Cuma
Ugurlu Tasi : Elmas
Ugurlu Rengi: Yesil, Açik Mavi, Pembe
Bitkileri : Menekse, Sebboy, Nane, Karanfil
Anlastigi Burçlar: Basak, Oglak
Anlasamadigi Burçlar: Aslan, Kova
Zit Burcu : Akrep (Zitlasarak anlasir)

FIZIKSEL POTANSIYEL

Yumusak, sakin huylu ve agir kanli Bogalar, güçlü, biçimli ve saglikli beden yapilariyla dikkati çekerler. Venüs´ün simgeledigi güzellik, yüzlerine ve bedenlerine de yansimistir.
Boga burcu girtlagi sembolize ettigi için en hassas organlari bogaz bölgesidir. Bu nedenle dünyanin en ünlü ses sanatçilarinin neden Bogalar´dan çiktigi anlasilmis oluyor. Tabii seslerinin güzel olmasini saglayan bu özellik ayni zamanda vücutlarinin, kazalara ve enfeksiyonlara en duyarli organin da girtlak ve bogaz bölgesi olacagini gösteriyor.
Elbette ki, girtlak denildigi zaman ilk akla gelenlerden biri de yemek. Ve Bogalar gelismis damaklari sayesinde iyi yiyecek ve içeceklerin neler oldugunu bilmekle kalmaz ayni zamanda son derece basarili asçilar olurlar. Tabii bu durum kilolarini da etkileyecektir. Çok sisman olmasalar bile balik etinden hallice görünümleriyle ve telassiz hareketleriyle onlari kolayca taniyabilirsiniz. (Tabii aksini isaret eden bir gökyüzü konumu yoksa)
Bu durumda sayet sizi bir Boga evine yemege davet ediyorsa, bütün organizasyonlarinizi iptal edip ona gidebilirsiniz. Pisman olmayacaksiniz.

KARIYER

Gerçek dünyanin gerçeklerini bir Boga kadar açik biçimde kavrayan baska bir burç yoktur. Fazla pratik olduklari söylenemez. Fakat, zihinsel faaliyetleri içinde bulunduklari kosullari en iyi ve rahat hale nasil getirebilecekleri üzerine programlanmistir. Böylece kendileri için en iyi olani onlardan daha iyi hiç kimse bilemez. Hatta sizin için bile yapilacak en dogru isin ne oldugunu belirleyebilir. Güvenilir bir dosttur ve ona danisabilirsiniz.
Macera ve risklerin insani degildir. Tedbirli, planli ve gelecegi düsünerek hareket ederler. Kendileri için en emniyetli olani seçer ve kararlarini sonuna kadar uygularlar. Tabii bunun sonucunda basariyi yakalamalari da yavas fakat risksiz olacaktir.
Boga tipleri finans konularinda son derece yeteneklidir. Son derece tutumlu (Cimri degil) gerektigi kadar harcayan ve yatirimlarinda güvenli yolu seçen Bogalar, mutlaka hem de fazla yaslanmadan ihtiyaçlari olan rahatligi saglayacak kadar zengin olurlar.
Güvenli bir yasamin beklentisiyle, sabir ve kararlilikla parasini biriktirir. Tabii bu sirada çok çalisir. Hem de ondan beklenmeyecek kadar çok. Sonra gelecek endiselerinden tamamen uzaklastigi zaman, her seyi bir anda birakip, sadece zevkine ve keyfine uygun bir yasama ativerir kendini. Bu ortami yarattiginda, hiçbir baski onu çalismaya zorlayamayacaktir. Belki de hiç çalismayip vaktinin tamamini sevdigi seylere ayiracaktir.

BOGA VE ASK

Gerçek dünyanin insani olan Bogalar için askin fiziksel boyutu çok daha önemlidir. O ne istedigini bilir. Fakat, güven arzusu öylesine gelismistir ki, sevdigi kisinin idealindeki kisi olup olmadigini anlamak için büyük bir sabirla bekleyecektir. Hatta birlikte oldugu kisiden emin olmak için senelerce bekleyenler vardir.
Sakin, huzurlu, çalkantisiz, fakat kesinlikle güvenli iliskilerin insanidir Bogalar. Her konuda oldugu gibi iliskiler konusunda da son derece ihtiyatlidir. Onun, asIk olup olmadigini anlamasi için zamana ihtiyaci vardir.
Sürprizler, maceralar ve çesitlilik onun karakterinde yoktur. Aradigi insanin siz olduguna karar verdikten sonra, tüm varligiyla ve büyük bir sadakatle sizi mutlu edeceginden emin olabilirsiniz. O, kendisi için ´´degerli´´ olani kavramistir ve iliskisinin etrafina ördügü korunma çemberi içinde sizi huzur içinde yasatacaktir. Sayet siz, maceralardan ve renkli bir hayattan hoslanan biriyseniz, bir Boga´nin etrafinda fazlaca dolasmamanizi öneririz. (Tabii dogum aninda aksini söyleyen bir etki yoksa)

BOGA ÇOCUKLARI

Eline bir oyuncak verin ve sonra gidip islerinizi dilediginiz gibi yapin. Tabii bu oyuncak lego veya yap-boz tarzinda bir sey olmali...
Bir Boga çocugu daha minicikken gelecekteki evini, arabasini simdiden yapmaya baslayacaktir.
Gürültücü olmayan bu çocuklar ilgiye ve sevgiye çok fazla ihtiyaçlari yokmus gibi görünürler. Yapacak bir seyleri olmadigi zaman bir yastik bulup sessiz bir kösede uykuya dalar ve sizi pek fazla ugrastirmazlar. Tabii evin disinda bir yerlere gidiyorsaniz, o zaman is degisir.
Evlerinin güvenli ortaminin disina çikildigi zaman huysuz ve huzursuz olabilirler. Bu nedenle seyahate çikarken mutlaka onun özel yastigini ve bir kaç parça oyuncagini yaniniza almanizi tavsiye ederiz.