Koç
Boga

Yengeç

Aslan
Basak
Terazi
Akrep
Yay
Oglak
Kova
Balik

BURÇLARIN ÖZELLIKLERI

Ikizler    (21 Mayis - 21 Haziran)

          

SIFRE ÖZELLIKLER

Yöneticisi : Merkür
Elementi : Hava
Karakteri : Degisken
Idare Ettigi Organ: El, Omuz ve Akcigerler
Ugurlu Günü : Çarsamba
Ugurlu Tasi : Akik
Ugurlu Rengi: Sari, Yesil
Bitkileri : Mimoza, Lavanta, Maydanoz, Havuç
Anlastigi Burçlar: Terazi, Kova
Anlasamadigi Burçlar: Basak, Balik
Zit Burcu : Yay (Zitlasarak anlasir)

FIZIKSEL POTANSIYEL

Ikizler tiplerini bakislarindan taniyabilirsiniz. Onlar uzun süre tek bir noktaya uzun uzun bakmazlar. Çünkü, baktiklari yerde görülecek ne varsa bir anda görüp baska baska konulara geçerler.
Oradan oraya hizla siçrayan zeki bakislarindan ve yerinde duramayan davranislarindan kolayca taniyabilirsiniz.
Zodyagin en tahammülsüz insanlarinin Ikizler oldugunu sanirim anlamissinizdir. Ne öyle uzun uzun sizi dinleyecektir, ne de oturdugu yerde yarim saatten fazla çakilip kalacaktir. Dikkati hizla degisen, ne var, ne yok her seyi ögrenmeye çalisan Ikizler tiplerinin hizli, hareketli ve canli hayati fizigine de yansimistir. Son derece çevik bir bedene sahiptirler. Hayatlarindaki her seyi, üzerinde hiç düsünmeden degistirdikleri için, sinir sistemleri çok kolay bozulabilir. Sürekli hareket halinde olduklarindan, genelde kilo problemi yasamazlar.
Ancak en dikkat etmeleri gereken organlari, omuzlari, elleri ve akcigerleridir. Sürekli kosusturma içinde olduklarindan, farkinda olmadan cigerlerini üsütebilirler.

KARIYER

Ele avuca sigmaz yapisiyla tipki bir rüzgar gibi hareket eder Ikizler insani. Kivrak zekasiyla anlatilanlari hemen kavrar ve anlatilmamis olanlari da anlar. Tabii o sirada dinlemek için yeterli sabri varsa...
Merak ettigi her konuyu hizla ögrenip karsisindakine yansitir. Ve, daima bir seyleri merak eder. Ancak, hizla ögrendigi konular üzerinde fazla derinlesecegini beklemeyin. Her seyi ögrenmek istedigi için bir seyi derinlemesine ögrenecek vakti ve sabri yoktur.
Ayni zamanda birden fazla konuyla ilgilenir ve birden fazla seyi yapabilir. Mesela telefonla konusurken ayni zamanda loto kagidini doldurabilir ve yemek yapabilir.
Böylesine hizli ve çesitlilik gösteren yapisi, halkla iliskiler, reklam, gazetecilik benzeri konularda yüksek bir performans sergilemesine yardimci olacaktir. .
Hareket gerektiren hemen her alanda basarili çalismalar yapabilecegi gibi özellikle iletisim konusunda mükemmel oldugundan, girdigi her ortamin gözdesidir. Ancak, hiç bir zaman rutin islerin adami degildir Ikizler insani. Bütün bir gününü, masa basinda çalisarak harcayamaz. Telefon yoksa, masanin basinda bes dakikadan fazla tutamazsiniz.
Hizli karar verir ve çabuk fikir degistirir. Yaratici fikirleri ve parlak zekasi ile sizi bir anda avucunun içine alir ama is ileriye dönük ciddi kararlar vermeye gelince onu yaninizda bulamazsiniz. Çünkü, ilgisini çeken bir baska konuya çoktan yönelmistir bile.

ASK

Hava´nin hizli çocuklari Ikizler´le ask, pek de kolay degildir. O, her konuda oldugu gibi ask hayatini da düsünceleri kadar hizli degistirebilir. Sizi bulutlarin üzerinde uçurup her seyi unutturabilir. Ama bunun ne kadar sürecegini ne kendisi bilir, ne de siz.
Ikizler insani, eski anilara, yerlere, insanlara, derin ve sürekli bir baglilik duyamaz. (Dogum aninda aksi bir etki almadiysa). Aksamleyin, onu sabah biraktiginiz haliyle bulmayi beklemeyin. Söz verdigi saatte bulunamayabilir. O sirada karsilastigi bir arkadasiyla kimbilir nerede sohbet etmektedir. Size dönüp geldiginde ise, planladiginiz ve de aklinizdan geçirdiginiz gibi davranamazsaniz.
Son derece sirin ve çocuksu haliyle öyle bir karsinizda duracaktir ki, ona kizmaniz mümkün olamayacaktir. Çünkü, o kasitli olarak yapmamistir. O sirada içinden nasil geliyorsa, rüzgar onu nereye götürüyorsa, onu yapar. Ve rüzgar sürekli olarak yön degistirir. Tabii Ikizler tipleri de rüzgarin önündedir.
Tipki hava gibi hafif, uçucu, engel tanimaz ve degisken Ikizler tipleri ile basa çikabilmeniz için onun kadar kivrak bir zekaya ve hareket yetenegine sahip olmaniz gerekir. Sayet havanin bu yaramaz çocuguna asIksaniz, onun degiskenligine, enerjisine ve müthis zekasina uyum saglamalisiniz. O zaman sizi askin en heyecan verici doruklarina uçuracak ve renklerin büyüsü içinde kaybolmanizi saglayacaktir.

IKIZLER ÇOCUKLARI

Burcun madeni Civa gibi uyum ve hareket yetenegine sahip Ikizler Çocuklariyla basa çikabilmek pek kolay degildir. Onun için daima farkli oyuncaklar ve yapisina uygun hareketli oyunlar icat etmek zorundasiniz.
Onun en keyif alacagi ortamlar oyun bahçeleri, açik havadaki parklardir. Hem kendisi gibi pek çocugu birarada bulabilecegi ve açik havada diledigince dolasabilecegi yerlere sIk sIk götürerek rahat edebilirsiniz.
Üstelik çevresinde merak edecegi pek çok seyle karsilasacak ve ögrenme arzusunu böylece tatmin edebilecegi için sizi bitip tükenmek bilmeyen sorulariyla fazla rahatsiz etmeyecektir.
Ikizler çocuklari merakli yapisi ve kolay kavrama yetenegi ile her seyi çabuk ögrenirler. Ama çabuk sIkildiklari için, bir konuya ilgisini uzun süre tutamazsiniz.
Enerjisini sinirlamadiginiz ve onu bagimsiz biraktiginiz sürece kendisini kesfedebilecek böylece saglikli bir b
içimde gelisebilecektir.