RÜYA TABIRLERI
A B C C D E F G H I I J K L M N O P R S S T U V Y Z
KABADAYI
Rüyada kabadayi gören kisi, etrafindaki insanlarin sevgisini ve saygisini kazanacak demektir.

KABAKULAK
Kabakulak hastaligina yakalanmak dert içine düsecek ve bu dertten sonunda kurtulacak anlamindadir.

KABAHAT
Rüyada kabahat islemek kötüye yorulur. Kötü bir haber alacaginizin isaretidir.

KABARE
Rüyada kabareye gitmek kisa bir zaman sonra arkadasinizin önemsiz bir olay nedeniyle bozulacagina yorumlanir.

KABIN
Bir düsmaninizin sizin için tuzak hazirladigini dikkatli olmaniz gerektigini isaret eder.

KABLO
Riskli isere atilacaksiniz ama sonuçta istediginiz gibi sonuçlanacak demektir.

KABRISTAN:
Rüyada kabristan dini hayata dalmak demektir.

KABUS
Düsmanlarinizi alt edeceginiz anlamini tasir.

KABUL GÜNÜ
Kendisini kabul gününde gören kisi hakkinda bir dedikodu yapildigina isarettir.

KABIR
Bir insanin kabir yaptigini görmesi bir evi onarmasi demektir. Kabir kazmak ise, bekarlar için düzenbazlikla gerçeklesen evlilik demektir. Kabre girmek ise is yasaminda sikintilar yasanacak anlamindadir.

KAÇMAK
Rüyada kendinin kaçtigini görmek eskiden olan ve size çok sikintilar yasatan bir olayin tesirinden kurtulamadiginiz anlamindadir. Kosarak kaçtigini görmek aklin sayesinde bütün sorunlarin üstesinden geleceksiniz demektir.

KADAYIF
Paranizi har vurup harman savurdugunuzu deha dikkatli para harcamaniz gerektigini belirtir. Kadayif yemek para kazanacaginiz bir ise girismek demektir.

KADEH
Kadeh görmek hayra, evlilige ve çocuga yorulur. Içki dolu kadeh hayirsiz, zevk düskünü bir çocuga isaret eder. Su dolu kadehten su içmek çocuk sahibi olmak demektir.

KADIN
Genellikle iyi yorulmaz. Rüyada kadin dedikodu, kötü haber ve yalani ifade eder. hosa gitmeyecek olay olarak tanimlanir. Güzel ve genç bir kadin ise izleyecek mutluluktur demektir.

KADINBUDU
Sizinle alakasi olmayan bir sey yüzünden basinizin belaya girecek ve bu beladan çok zor siyrilacaksiniz anlamindadir.

KADINGÖBEGI
Rüyasinda kadin göbegi gören kimsenin dedikodusunun yapildigina yorumlanir.

KADIR GECESI
Rüyada Kadir Gecesini görmek, islerinde basarili olacagina, muradina erecegine ve onun Allah'in sevgili bir kulu olduguna yorumlanir

KADIFE
Kadife satin alan, satan, giyen herkesin, üne kavusacagini isaret eder.

KAFA
Rüyada kafa görmek varlikli ve çevresinden saygi görecegine isaret eder. Elinde kafa görmek islerinizi düzelecegine yorumlanir. Kafayi önüne egmis görmek pisman olacaginiz hareketler yapacaginiza isaret eder.

KAFES
Kafes rüyasi hayra yorulmaz.Rüyada kafes görmek, hiç ummadigi anda derde düsmek demektir. Bos kafes gelmekte olan bir sikintiyi belirtir. Kus kafesi ise Birilerini alt etmek için planlar kurdugunuzu anlatir. Kafesteki kusu serbest birakmak tövbe edeceginizi isaret eder.

KAFTAN
Rüyada kaftan giymek hareketlerinize ve sözlerinize dikkat etmeniz gerektigini isaret eder. Rüyada kaftan görmek kimsenin para ve ün sahibi olacagina yorumlanir.

KAGIT
Rüyada kagit görmek muradiniza ereceksiniz demektir. Bir kagida yazi yazmak; mahkemelikseniz mahkemeyi kaybedeceginizin haberidir. Ailenizde bazi kavgali günler yasayacaksiniz demektir.

KAGNI
Rüyada kagni çok iyi sonuçlar verecek yolculuga yorumlanir.

KAHIN
Rüyasinda kahin gören insan daha önce ask yasadigi biriyle tekrar ask yasanacagina isarettir.

KAHKAHA
Rüyada kahkaha ile gülündügünün görülmesi, genellikle hayra yorulmaz, kötü bir haber olarak yorumlanir.

KAHVE
Rüyada kahve içmek, erkek için sonu mutlu olacak bir serüvene atilmak demektir. Genç kiz için bu rüya zengin biri ile evlilige yorulur Kahve rüyalari birkaç sekilde yorumlanirlar. Sekerli kahve içtigini görmek haram bir mala yorumlanir. Sekersiz kahve ise bir rahatsizligi ve sonrasinda üzüntüyü isaret eder.

KAHVEHANE
Rüyada kahve görmek sorumlugu üstlendiginiz isin üstesinden geleceksiniz demektir. Kahvehanede oturmak yasayacaginiz bir olayin sizi çok üzecegini bildiriri

KALABALIK
Rüyada kalabalik gören kimsenin islerinde bütün engelleri asarak, güzel bir yasam sürecegine yorumlanir.

KALBUR
Çevrenizdeki insanlarin yardimiyla içinde bulundugunuz zorluklardan kurtulacaksiniz demektir. Rüyada kalbur almak anlayisli biriyle evlenecegine yorumlanir.

KALE
Kale, sikintilardan siyrilacaginiza isarettir. Uzaktan kale görmek, bir yerden baska bir yere tasinacaginiz anlamindadir.

KALEM
Yetenekli bir kisi oldugunuzu ve istikbalinizin parlak oldugunu belirtir. Kalemle yazi yazmak istediginiz seylerin gerçeklesecegine yorulur. Hediye kalem alan birisi iyi bir ise girecek demektir.Rüyada kalemin kirildigini görmek de kalkisacaginiz bir isten zarar edeceginizin haberidir.

KALKAN
Rüyasinda kalkan gören kimsenin çevresinde düsmanlari oldugunu, dikkatli hareket ettigini isaret eder.

KALP
Cesaret, akil, el açikligina ve adalete yorumlanir. Kalbinde bir korku ve endise oldugunu hissetmek, rüyayi görenin dogru yola gelecegine yorumlanir. Kalbinde agri bulunmasi, o kimsenin yakin zamanda bir kötülük yapacagina; kalbinde hastalik hissetmesi, münafik bir kimse olduguna yorumlanir.

KALAYCI
Çok neseli günlerin yakinda gelecegine yorumlanir .

KALDIRIM
Kaldirim sonuç alamayacaginiz islerin pesinden kostugunuzu isaret eder. Kaldirima düsmek güzel bir haber alacaginizi bildirir.

KALORIFER
Rüyada kalorifer görmek, bir dönüm noktasina geldiginize bunun sonucunda ya refah ve mutluluk ya da , dertlerin gelecegine yorumlanir.

KAMA
Rüyada genç erkegin savunma amaciyla kama çekmesi, girisecegi bir iste kuvvetli bir rakiple karsilasacagini isaret eder. Yaslilar için, rekabet nedeniyle ortaya çikan zorluklara yorumlanir.

KAMARA
Vapur kamarasinin görülmesi,i arkadas sandiginiz bir kimsenin size ihanetine maruz kalacaginizi isaret eder.

KAMAROT
Fakir bir kimse için zenginligine yorumlanir.

KAMBUR
Genellikle hayra yorulmaz, kötü bir haber olarak kabul edilir. Rüyada kambur birisini görmek, hayatinizda bazi olumsuz gelismeler olacak anlamindadir.

KAMELYA
Basarili bir ask macerasi habercisi olarak yorumlanir.

KAMIS
Rüyayi görenin hiç ummadigi bir anda yakinlari karsisinda zor ve küçük duruma düsebilecegine isaret eder.

KAMP
Rüyada kamp yaptigini görmek üstlendiginiz sorumlukta basarisiz olacaginizi bildirir. Kamp yeri görmek, sagliginiza dikkat etmenizi belirtir.

KAMYON
Rüyada kamyon, kedere ve üzüntüye yorumlanir. Böyle bir rüya gören girdigi isten zarara ugrar.

KAMÇI
Kamçi ihtiyaç ve isteklerin sona ermesine yorumlanir. Ayni zamanda kamçi temiz bir arkadasa isaret olarak yorumlanir.

KAN
Rüyada kan görülmesi, savas ve felaket haberi olarak yorumlanir. Hayal kirikligina ugrayacak ve üzüntülü günler yasayacaksiniz demektir. Arkadaslariniza dikkat edin demektir. Kan aldirmak dinlenmeniz gerektigine yorumlanir.

KAN ALDIRMA
Rüyada kan almak, kötülükten ve hastaliktan kurtulmasina isaret eder. Alinan kan sag elde olursa, gelirinin artacagina ve geçim sikintisi çekmeyecegine yorumlanir.

KANARYA
Kanaryanin öttügünü duymak, iyi haberler alacaginizin haberidir. Kafeste kanarya görmek aile içinde tartismalara isaret eder. Rüyada kafesteki kanaryayi serbest birakmak kötü huylarinizi terk etmeniz gerektigine yorumlanir.

KANAT
Rüyada kanat görmek is ve ask hayatinda basari kazanacaksiniz demektir.

KANCA
Basiniz sikistiginda size yardim etmeye hazir dostlarinizin olduguna isaret eder.

KANDIL SIMIDI
Rüyada kandil simidi görmek, hayra yorumlanir.

KANGREN
Rüyada kangren kötü ve çok üzücü bir haber almak demektir.

KANDIL
Rüyada kandil yakmak elinize kisa zamanda bol para geçecek demektir. Kandili yanarken görmek, saglik durumunuzun çok iyi olacagina yorumlanir. Kandilin söndügünü görmek ise bir hastaliga tutulacaginiza isaret eder.

KANSER
Kanser saglik durumunun bozulmasina yorumlanir. Rüyanizda kanser yendiginizi görmek, para derdiniz sona erecek ve zengin olacaksiniz demektir.

KANTAR
Mahkemelik bir isiniz olduguna ve bu mahkeme sonucunda hakli oldugunuzun anlasilacagina yorumlanir. Kantarda bir sey tartmak vereceginiz kararlarda daha adil olmaniz gerektigine yorumlanir.

KANUN
Kanun ile ilgili bir rüya görenin, hareketlerinde adaletsiz davrandigi ve davranislarina dikkat etmesi gerektigi belirtilir.

KAPI KILIDI
Islerin yoluna girecegine yorumlanir.

KAPI
Rüyada bir kapidan geçmek, iftiraya ugramak demektir.Kapali bir kapi görmek önemli bazi firsatlari kaçirdiniz demektir.

KAPLAN
Rüyada kaplana binmek veya kaplani tuttugunu görmek, rakibini yenecek demektir. Kaplan kuvvetli, kendini begenmis, yüksek makam sahibi bir insan olarak yorumlanir. Bir kaplanla karsilasan kimseye birisi bir iyilik yapar. Yasli, zayif ve tüyleri dökülmüs bir kaplan görmek arzu ettigi yardimin olmayacagi olarak yorumlanir.

KAPLICA
Kaplica kötü aliskanliklarinin kendisine zarar verecegine yorumlanir.

KAPLUMBAGA
Kaplumbaga görmek ya da çorbasini içmek; islerinin azaldigina ancak bu azalmanin ilerde ona kar saglayacagina isarettir.

KAPTAN
Rüyada kaptan iyiye yorumlanir. Isler iyilesecek kazanç düzelecek demektir. Hayaliniz olacak anlamindadir. Eger rüyayi kadinsa, çevresine kiskanç insanlarla dolacagi ve birçok düsmani olacagina isarettir.

KAR
Kar rüyasi iki sekilde yorumlanir. Kisin görülen kar rüyalari iyi sayilir. Bu rüyalar hayatin degisecegini, güzel günlerin yaklastigini, dertlerin bitecegini haber verir. Pencereden yagan kari seyretmek, sorunlarin ve üzüntünün çok kisa sürede son bulacagina ancak bir tehlike atlatilacagina isaret eder. Karda ayak izlerini görmek, güzel bir sürprizle karsilasacagina yorumlanir. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir. Mevsimsiz görülen kar, ani yasanacak degisimler yüzünden hayatin alt üst olacagina yorumlanir.

KARA
Rüyada her seyin kara oldugunun görülmesi zor ve üzüntü verecek bir döneme girisilecegi, islerin bozulacagina yorumlanir.

KARA SINEK
Kara sinek köyü niyetli ve patavatsiz bir kimseyle tanisacaginiza yorumlanir. Rüyada kara sinek yediginin görülmesi haram yollarla para kazandiginiza isaret eder. Kara sinek öldürdügünü gören kimsenin düsmanlarini alt edecegini ve rahat bir dönem geçirecegini isaret eder.

KARABIBER
Karabiber görmek, aci bir haber alacaginizi ifade eder.

KARADENIZ
Karadeniz ile ilgili bir sey görmek, zor durumla karsi karsiya kalinacagina yorumlanir.

KARAKOL
Karakol görmek, hiç ummadigi birisinin iftirasina ugrayacak demektir.

KARANFIL
Anlami renge göre degisir. Kirmizi karanfil yogun bir aska; beyaz karanfil temizlik ve safliga; alacali karanfil mutluluga ve güzel günlere; sari karanfil, keder ve saglik problemlerine yorumlanir.

KARANLIK
Karanliktan korktugunu veya karanlik bir mekanda oldugunu görmek, atildiginiz iste basarisiz olmak demektir. Karanlik odaya isik vurmasi, birçok sikintinin üstesinden geleceginiz anlamindadir.

KARASEVDA
Kendisini karasevdaya tutulmus görmek, bos yere kendini üzdügünü bunun gereksiz oldugunu belirtir.

KARAVANA
Asker karavanasi görmek, bir dostunuzla beraber birlikte seyahate çikacaginiza yorumlanir.

KARDES
Rüyada bir kimse kardesini görürse, akrabalarindan ya da dostlarindan güzel alacagina isarettir. Bu rüya erkekler için para durumunuzun iyilesmesi, kadinlar içinse, dertli bir anda hiç ummadigi bir kisiden yardim görmesi demektir. Rüyada öz kardesini görmek güzel ve sevindirici haber almak anlamindadir.

KARGA
Çevrenizde iki yüzlü, kötü niyetli insanlar var demektir. Karga sesi de insanlarin tavsiyesi sonucu girdiginiz bir isten kayiplarla ayrilacaginiza yorumlanir.

KARINCA
Karinca görmek bolluk ve bereket isaretidir. Rüyada karinca yemek veya kendi evine girdigini görmek evin hayir ve bereketinin çokluguna yorumlanir. Rüyada karinca görmek, asiri hirsli biri oldugunuzun ve hiçbir seyden memnun olmadiginizin belirtisidir.Rüyada görülen karinca uzun ömre yorulur. Karincayi bir yerden uçuyor görmesi, oradaki hastanin ölmesine isarettir. Karincayi evinden yemek ile çikiyor görmesi, onun fakir olmasina yorumlanir. Rüyasinda karincanin bir köye girdigini görmesi, o köye askerin girecegine isarettir. Karincayi evinden çikarken görmesi onun ailesinin sayisinin azalacagina yorulur.

KARIKATÜR
Karikatürü rüyada görmek, çok yakinda rahatlayacaginiz bir haber alacaginiza ve taninmis bir kimse ile arkadaslik kuracaginiza yorumlanir.

KARNAVAL
Karnavalda eglenmek kötü ve üzücü bir haber alacaginiza yorumlanir.

KARNIBAHAR
Rüyada karnibahar görmek, büyük miktardaki alacaginizi zor da olsa tahsil edeceginizin isaretidir.

KARNIYARIK
Rüyada karniyarik görmek obur oldugunuzu ve bu huyunuzun insanlari rahatsiz ettigini isaret eder.

KARPUZ
Karpuz satin almak, yeni bir ise para yatiracaginiza; karpuz kesmek, kötü haber almaya; karpuz yemek dedikodunuzun yapilacagina yorumlanir. Tarladan karpuz almak, bir akrabalarini ya da arkadaslarinizla kavga edeceginize yorumlanir.

KARTAL
Rüyada kartal görmek basarinin isaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin asilacagi anlamini tasir.

KARTON
Rüyada karton görmek insanlara karsi çok kirici davraniyorsunuz, bu huyunuzu degistirmeniz gerekir demektir.

KARTPOSTAL
Kartpostal görmek, bir yolculuga çikilacagi seklinde yorumlanir.

KARTVIZIT
Birisinin size yardim teklif edecegi demektir.

KARYOLA
Rüyada karyola gören kimse is nedeniyle sürekli seyahate gidecegi anlamina gelir.

KASA
Elinize ya toplu para geçecegine ya da elinizden toplu para çikacagina yorumlanir.

KASABA
Kendisini ufak bir kasabada görmek dedikodulardan dolayi üzüntüye ugrayacagina yorumlanir

KASAP
Aileden biri ciddi bir hastaliga yakalanabilir.

KASATURA
Rüyada kasatura, ugrastiginiz bir, kesin ve parlak bir basari kazanacaksiniz demektir.

KASE
Dolu kase bir kismete, bos kase üzüntüye isarettir. Altin veya gümüs kase, çok para kazanmaya ve basari bir is hayatina isaret eder. Kaseden bir sey içmek, bir ask haberi alacaksiniz demektir. kaseden su dökmek para kaybetmek anlamindadir.

KASIMPATI
Rüyada kasimpati gören kimse sevgilisiyle kavga edecek demektir.

KASIRGA
Kasirga davranislariniza ve çevrenize karsi dikkatli olmalisiniz, aksi halde isleriniz bozulacak demektir.

KASKET
Çok güzel bir is teklifi alacaksiniz demektir.

KAS
Rüyada kas, genellikle iyiye, islerin ve sagligin düzelecegine yorumlanir.

KASAR
Kasar peyniri hayra yorulmaz, bir hastaligin habercisi olarak yorumlanir.

KASIK
Rüyada kasik , bolluk ve bereket demektir. Eger kasik dolu ise zenginlige, bos ise fakirlige yorumlanir.

KATIR
Rüyada katira binmek, çok zahmetli bir isten basariyla çikmaya isarettir. Katir satin almak aile yasaminizda bazi sikintilara yorumlanir. Katirdan düsmek, islerinizde para kaybedeceginize isarettir. Katirdan çifte yemek, ihanete ugramak demektir.

KATIR TIRNAGI
Katirtirnagi çiçegini görmek, sizin ince ve sanatçi ruhunda oldugunuzu isaret eder.

KATIL
Bir katil tarafindan öldürülüyorsaniz, muradiniza eremeyeceksiniz demektir.. Bu rüya gizli düsmanlara sahip oldugunuzu haber verir.

KATLIAM:
Rüyada katliam hafif bir hastaliga tutulacaginizi haber verir.

KATRAN
Rüyasinda katran gören kimse insanlarin kötülügü için ugrasiyor demektir. Ayrica haram yoldan para gelirine de yorumlanir.

KAUÇUK
Rüyasinda kauçuk gören kimse çok sikinti çekecek, isleri bozulacak demektir.

KAVAK
Kavak agaci görmek, ev sahibi olacaginiza, yani arkadaslar kazanacaginiza yorumlanir.

KAVAL
Kötü bir haber alacaginiza ancak bir süre sonra sikintilarinizin geçecegine yorumlanir.

KAVANOZ
Rüyada kavanoz görmek davranislarina dikkat etmek ve, harekete geçmeden önce düsünmek gerektigini, isaret eder. Bos kavanoz, sikinti ve yoksullugun haberidir. Dolu bir kavanoz ise tam tersidir.

KAVGA
Rüyada kavga etmek, uzun yasayacaginizi ve is hayatinda basarili olacaginizi ifade eder.

KAVUK
Gelecekte güzel isere atilacaksiniz ve bu islerde basari kazanacaksiniz demektir.

KAVUN
Rüyada kavun görmek, yasaminizda önemli degisiklikler olacagina yorumlanir.

KAYA
Rüyada kaya gören kisinin, inadindan vazgeçmesi, daha anlayisli olmasi gerektigi demektir.

KAYAN YILDIZ
Rüyada yildizin birdenbire kaymasi, rüyayi görenin üstüne gelmesi, herkes için hayallerin gerçeklesmesi demektir. ayan yildiz suya veya denize düsmesi tam tersi anlamindadir.

KAYIK
Kendisini kayikta görmek, herkes için küçük eglenceleri, huzurlu günleri ifade eder.

KAYBETMEK
Rüyada bir seyi kaybettigini görmek , geçmiste yasadiginiz günleri özlediginizi belirtir.

KAYBOLMAK
Kendini koybolmus gören kisi, kendisini olaylarin akisina kaptirmis demektir. Bu bikkinliktan kurtulmasi gerektigini bildirir.

KAYINBIRADER
Rüyada kayin biraderini görmek bir yakinizla aranizin açilacagina yorumlanir.

KAYINPEDER
Rüyada kayin peder yakinlarinizla veya dostlarinizla kavga edeceksiniz anlamindadir. Rüyada kayinpederinizi neseli gördüyseniz ailenizle hos zaman geçireceksiniz demektir.

KAYINVALIDE
Kayinvalide, güzel bir haberle büyük miktarda para kazanmaya

KAYISI
Kayisi görmek, güzel bir haber alinacagina yorumlanir. Kayisi yemek sansli olacaksiniz demektir.

KAYIS
Rüyada kayis gören kisi aci verecek ve üzüntüye sebep olacak haber alacak demektir.

KAYMAK
Rüyada beyaz kaymak yemek veya kaymak satin almak, gelecek rahatligi ve mutlulugu isaret eder.

KAYNAK
Bir su kaynagi gören insan, uzun ve saglikli yasam sürer demektir.

KAZ
Kaz görmek çevrenizde sizden yararlanmak isteyen kisiler var demektir. Kaz eti yemek size zarari dokunacak birisiyle ortak hareket edeceginize yorumlanir.

KAZANÇ
Rüyada bol miktarda gelir saglandiginin görülmesi, tersine elinizden para çikacagina yorumlanir.

KAZA
Rüyada kan çikmadigi taktirde kaza iyiye yorulur. Kaza yasamda iyi degisiklik demektir. Basina bir kaza geldigini gören insanlarin hayati için ve daha isabetli kararlar verir.

KAZIK
Hiç beklemediginiz birinin hakkinizda dedikodu yaptigi seklinde yorulur.

KAZMA
Rüyada kazma görmek, umulmadik bir zamanda elinize bol miktarda para geçeceginin isareti olarak yorumlanir.

KAZMAK
Topragi kazmak mücadeleli bir hayat sizi bekliyor demektir. Rüyada toprak kazan birisini görmek ise , is hayatinda basariyi ve servet kazanmayi ifade eder. Yaslilar için ise bu rüya beklenmedik, büyük degisiklik anlamindadir. kadinlar için de artik sansli olunduguna sansa dayali islerde basarili olunacagina yorumlanir.

KEBAP
Rüyada kebap yapmak kolay yollardan para kazanacaksiniz demektir. Kebap yemek önemli bir hastalik demektir.

KEÇI
Keçi görmek muradiniza ereceginize isaret eder. Bir keçinin saldirisina ugradiginizi görmek, etraftaki insanlara dikkat edilmesi gerektigi anlamindadir.
Keçi sütü içmek emeklerinizin karsiligini alacaksiniz demektir.

KEÇIBOYNUZU
Rüyada keçiboynuzu görmek, aslinda önemsiz olan bir olay nedeniyle asiri tepki göstereceginizin isaretidir.

KEDI
Ugursuzlugun isaretidir. Eger rüyada kediyi kovaliyorsaniz bu iyi anlam tasir. Disi kedi kötü bir kadini belirtir. Erkek kedi birisini isirirsa veya tirmalarsa, o kisi hastalanir uzun süre hasta yatar. Kendisinin kedi sekline dönüstügünü görmek, kötü islerden geçimini saglamak demektir.

KEFAL
Sagliginizin bozulacagina isarettir.

KEFEN
Kefen görmek, bir dogum ya da ölüm haberi gelecegine yorumlanir. Kendisini kefen içinde görmek, is hayatinda basarili olacagina isaret eder. Bir baskasini kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksiniz demektir.

KEKEME
Kekeme görmek, çocuk sahibi olacaginiza yorumlanir.

KEKLIK
Rüyada keklik görmek, etrafinizdaki insanlarin saygisini kazanacaksiniz demektir. Keklik eti yemek aile içinde kavga edeceginizi isaret eder.

KEL
Kel bir adam, dertlerin geldiginin habercisidir. Rüya sahibi erkekse bu, çok kavgaci bir kadinla evlenecegi anlamina gelir. Rüya sahibi kadinsa bu, ileride kocasina hükmedecek demektir.Rüyada kel görmeniz, çevrenizdekileri son zamanda fazlasiyla üzmekte oldugunuzun haberidir.

KELEBEK
Zenginlik ve bosansin habercisidir. Rüyada kelebek, sizin çok ince ve sanatkar ruhlu biri oldugunuza yorumlanir.Kelebeklerin uçtugunu gördüyseniz, uzaktaki dostlarinizdan ya da yakinlarinizdan güzel haberler alacaksiniz demektir. Rüya sahibi kadinsa, sadik biriyle evlenecegine yorumlanir.

KELEPÇE
Insan kendisini, zincir ve kelepçe vurulmus olarak görürse, iyi bir sekilde yorumlanmaz.

KEMAN
Rüyada keman, karisik bazi gönül maceralarinin baslangici olarak yorumlanir.

KEMENÇE
Rüyada kemençe görmek, islerinizde acele etmeniz gerektiginin haberidir.

KEMER
Rüyada kemer görmek, dertli duruma düsülecegine yorumlanir.Hayatinizi etkileyecek ve size ugursuzluk getirecek biriyle tanisacaksiniz.

KEMIK
Rüyada kemik görmek genç erkek için, basarili bir is yapacagina yorulur. Daha yasli erkek için, pek önemsenmeyen bir hastaligin ilerleyecegine isarettir. Genç bir kiz için sanatçiyla evliligini haber verir.

KEP
Kep takan kimse yeni birisiyle ask yasayacak demektir.

KEPEK
Rüyada kepek, büyük maddi bir kazancin elde edilecegine yorumlanir.

KERESTE
Rüyada kereste, ev sahibi olunacagina yorumlanir.

KEREVIZ
Rüyada kereviz görmek, mutlulugun ve zenginligin belirtisidir. Kereviz yemek, etrafinizdaki insanlar tarafindan çok sevildiginizi anlamindadir.

KERPETEN
Rüyasinda kerpeten gören kisi, kendi hatali hareketleri yüzünden dert içine düsecek anlamindadir.

KERPIÇ
Rüyada kerpiç ya da kerpiçten yapilmis bir ev, kiz çocugunun habercisidir.

KERTENKELE
Üzüntünün habercisidir gammaz bir fitneci olarak tabir edilir.Rüyada kertenkele düsmanlarinizin saldirisina ugrayacaginiz anlamina gelir.

KERVAN
Misafir demektir.Uzak bir yerden size çok miktarda misafir gelecegine yorumlanir.

KESE
Rüyada kese görmek islerinizin iyi gitmesi sonucu büyük miktarda para kazanacaksiniz demektir. Rüyada dolu kese ömrünüzün sonuna kadar rahat bir yasam süreceginize yorumlanir. Bos kese görmek ise tam tersi anlamdadir.

KESER
Rüyada keser görmek, bir isin menfaatinize uygun bir biçimde son bulacagina yorumlanir.

KESTANE
Genellikle iyiye yorulmaz. Rüyayi görenin ya da bir yakininin saglik durumunun ciddi bir sekilde bozulacagina ve sikintiya yorumlanir.

KETEN
Rüyada keten giymek islerinizde basari sonucu zengin olacaginizi isaret eder.

KEVGIR
Dertlerden kisa zamanda kurtulacaginiza yorumlanir. Hayatinizin sonuna kadar rahat, huzur ve mutluluk içinde yasayacaginiza isaret eder.

KEVSER
Kevser cennet irmaklarindan birinin adidir. Insan rüyasinda cennette bulunan Kevser nehrinden içtigini görürse tövbe eder demektir.

KEZZAP
Aci bir haber alinacagina isarettir. Kezzap içmek ise çok önemli bir karar vereceksiniz demektir.

KIL
Bol para kazanmaya ve paranin getirecegi mutluluk ve rahata isaret eder.

KILIÇ BALIGI
Etrafinizdaki insanlarin tavsiyelerine uymalisiniz demektir.

KILIÇ
Hayatinizla ilgili planlarinizi gerçeklestirmek için harekete geçeceginize yorumlanir. Rüyada kiliç kusanmak, isinizde yükseleceginize ve yüksek makama eriseceginize isaret eder. Kiliçla vurmak bir arkadasinizin yardimina kosacaksiniz demektir.

KINA
Rüyada kina görmek, is yasaminda iyi islere giriseceginize isaret eder. Rüyasinda kina yakan kisi, güzel haberler alacak demektir.

KIR ÇIÇEGI
Umulmadik, beklenilmeyen eglence ve ziyafete isarettir. Yakinda bir davet alacaksiniz demektir.

KIRLANGIÇ
Uzun zamandir haber alamadiginiz bir kimseyle karsilasacaksiniz demektir. Kirlangiç yakalamak, sevdiklerinizi çok üzeceginize yorumlanir.

KIRMIZI
Rüyada kirmizi görmek yakinda romantik bir ask yasayacaksiniz demektir. Bazi tartismalar yasayacaginiz anlamina da gelir.

KISRAK
Kisinin bütün istediklerine ulasacagini isaret eder.

KISLA
Rüyasinda kendisini kislada gören bir kisi , ugradigi haksizliga cevap verememenin ezikligini yasiyor demektir.

KITLIK
Geçim sikintisina düserek, zor bir dönem geçireceginize isarettir.

KIVILCIM
Ömrünüzün sonuna kadar zorluk içinde yasayacaginizi, sikintilarla ugrasacaginizi isaret eder.

KIZ
Rüyasinda kiz çocugu gören kisi, birçok dertten sonra mutlulugu yakalayacaginiza isarettir. Güzel bir kiz çocugu mutlu, düzenli bir aile yasamina yorumlanir.

KIZAK
Davranislariniz ve söyledikleriniz yüzünden insanlarin kalbini kirdiginizi belirtir.

KIZAMIK
Isleriniz düzene girecek ve çok para kazanacaksiniz demektir.

KIZILCIK
Rüyanizda kizilcik toplamak ya da yemek, elinize az miktarda para geçecek, geçim sikintisina düseceksiniz demektir.

KIBRIT
Ummadiginiz bir anda yasaminizda önemli degisiklikler olacak demektir. Rüyasinda yanan kibrit gören, genç bir erkek iyi bir para kazanacagi rahatlayacagi yeni bir ise atilacaktir.; Orta yasli bir erkek için baskalarinin sebep olacagi bir tartismaya isaret eder. Bekar bir kiz için, çabuk gerçeklesen ve mutluluk getiren bir evlilige isarettir. Evli bir kadin içinse, aile içinde kavgaya ve bazi rahatsizliklar olacagina yorumlanir.

KIL
Rüyasin da kil gören kisi, bir iste basarisiz olacak ve üzüntülü günler geçirecek demektir.

KILIM
Rüyada bir kimsenin arkasina bir kilim aldigini görmesi veya kilime sarilmasi, bas insanlara ihtiyaçlarini anlatmasina yorumlanir.

KILISE
Rüyada kiliseye girmek rüyayi gören ve bekar ise evlenecegine, evli ise çocuk sahibi olacagina yorumlanir. Rüyada kilise görmek, bilime ve aglamaya yorumlanir.

KILIT
Rüyada kapiyi kilitlemek, hayatta herkesten kusku duyduguna ve yakin arkadaslarini kiracagina yorumlanir. Kapinin üzerine kilitlenmesi rüyayi görenin bir süre için hafifçe hasta olacagina isaret eder.

KIMYAGER
Rüyada kimyager, is hayatinizin karisik duruma gelecegini isaret eder

KIRA
Rüyasinda ev kiralayan kisi, önemli bir senet imzalamak anlamindadir. Kira vermek ise para durumunuzun iyilesecegi demektir.

KIRAZ
Rüyada kiraz agaci görmek, sizin ve yakinlarinizin mutlu günler geçirecegine, sagliginizin tamamen düzelecegine isaret eder. islerinizde de basarili olacaksiniz seklinde yorumlanir. rüyada kiraz görmek yaptiginiz Iyilikler nedeniyle insanlarin saygisini kazanacaginiza isarettir. Kiraz yemek ise , sahip olmayi çok istediginiz bir seye sonunda kavusacaksiniz demektir.

KIREÇ
Rüyasinda kireç gören kisi duygularina karsilik bulur demektir. Kireçle badana yapmak sikintilarin sona erecegine isaret eder.

KIRPI
Rüyada kirpi görmek, yasaminizda yeni bir döneme gireceginizi, dogru ve önemli kararlar vereceginizi ve bu kararlarinizda basariya ulasacaginizi isaret eder.

KIST
Rüyada kist gören kisi maddi sikinti çekiyor demektir.

KITAP
Rüyada kitap görmek, güce kavusacagina ve yükselecegine yorumlanir. Orta yasli erkekler için kitap görmek degisik bir tecrübeye girisilecegine isaret eder. Genç kadinlar içinse bu rüya is yasaminda basariya ve yükselise isarettir. Daha yasli kadinlar için rahatlik ve huzurlu bir gelecege yorumlanir.

KOÇ
Koç, serefli ve saygin bir adami isaret eder. Birçok koç beslemek, hasmini yenecegine yorumlanir.

KOGUS
Içinde bulundugunuz zor durumdan kisa bir süre sonra kurtulacaksiniz demektir. Güzel günlerin geleceginin habercisidir.

KOL
Islerinizde kendi kararlarinizi kendiniz vermek zorundasiniz demektir. Rüyada kollarin olmadigini görmek, baskalari tarafindan korunduguna isaret eder.

KOL SAATI
Rüyada bir insanin kol saati vermesi ya da almasi, iki insanin geleceginin birbirine bagli olduguna veya pek yakinda birbirlerine yardimda bulunacaklarina yorumlanir.

KOLONYA
Rüyasinda kolonya koklayan kisinin, dert içinde olduguna ve bu dertlerin devam edecegine yorumlanir.

KOMISER
Komiser görmek, ileride yüksek makamlara ulasacaginiza yorumlanir.

KOMIDIN
Rüyasinda da komidin gören kisinin, korkulu ve sikintili dönem geçirecegine yorumlanir.

KOMPOSTO
Rüyasinda komposto içen kisinin güzel günlere kisa süre sonra erisecegine yorumlanir.

KONAK
Rüyada konak, baska insanlarin emri altinda çalismaktan sikildiginiza kendi isinizin basina geçeceginize yorumlanir.

KOMUTAN
Rüyasinda komutan gören kisinin, yakin zamanda ün ve seref sahibi olacagina yorumlanir.

KONSER
Rüyada bir konserde müzik dinlemek, genç bir erkek için, basari kazanacak bir ise ortakla girmek için firsatin çikacagina isarettir. Orta yastakiler için, islerinde sansinin iyi olacagina ve aile yasaminda mutluluga yorulur. Genç bir kiz için, çok hoslanacagi bulunacagina; yasli kadinlar için, çok degerli bir hediye alacagi demektir.

KOLTUK
Rüyada bir koltuga oturmak, gerçeklesmeyecek emelleriniz yanlis düsünceleriniz olduguna yorumlanir.

KOLYE
Etrafinizdaki insanlar tarafindan saygi duyulan, sevilen bir kimse oldugunuzu isaret eder. Birsine kolye hediye etmek, asik olacaginiza yorumlanir.

KOMA
Kendini koma halinde görmek, karsilasacaginiz kötü bir olayin sizi çok etkileyecegine yorumlanir.

KOMSU
Rüyasinda komsu görmek birtakim dedikodulara ugrayacaginiz anlamindadir. Mücadeleli ve tartismalarla dolu bir döneme girdiginizi isaret eder.

KONSER
Rüyasinda konsere giden kimse, çok sansli bir döneme girmis, güzel bir is teklifi alacak demektir.

KONSERVE
Rüyasinda konserve gören kisinin mazide kalan olaylarla ugrasacagina, islerinizin kötülesecegine, sikintili dönemler geçireceginize yorumlanir.

KONTRAT
Herkes için dikkatli olunmasi gerektigini belirten bir isarettir.

KORKU
Eger rüyada korkuyorsaniz, bilinç altinda bazi korkularinizin bulunduguna isarettir. Bu korkular çok yakinda ortaya çikacak ve bu korkularla yüzleseceksiniz bazi zorluklarin üstesinden geleceksiniz demektir.

KORKULUK
Birçok sikintiyla karsilasacaksiniz; ancak bu sikintilarin üstesinden geleceksiniz demektir.

KORNA
Rüyada korna sesi duymak, çok yakin zamanda beklemediginiz kadar iyi bir durumla karsi karsiya kalacaginiza yorumlanir.

KOSMAK:
Rüyada kosmak, saglik durumunun hafif bir sekilde bozulacagina yorumlanir.

KORSAN
Rüyada korsan görmek sahte arkadaslariniz yüzünden yasaminiz tehlikeye girecek demektir. Korsan oldugunuzu gördüyseniz, bu sayginliginizin kaybolacagina , arkadas ve akrabalarinizin sizden destegini çekecegine yorumlanir.

KOVA
Bos kova görmek, para kaybetmek, dolu kova görmek, para kazanmak; yari yariya dolu kova görmek, beklenmedik bir habere yorumlanir.

KOVAN
Rüyasinda ari kovani gören kisi, büyük çapta basari kazanacak seklinde yorumlanir.

KOYUN
Rüyada koyun görmek, kadina isarettir. Koyuna ulastigini gören kimse kadinla evlenecek demektir. Koyunun kendi önünde yürüdügünü gören kimsenin bir kadina asik olacagina ancak amacina ulasamayarak vazgeçecegine isaret eder. Rüyada koyun sagmak rüyayi görenin, o sene için hayirli bir is yapacagi demektir.

KOZA
Koza görmek, yakinda ev sahibi olacaginiza yorumlanir.

KÖÇEK
Rüyasinda kendisini köçek olarak görmek, islerinizde yaptigini< hatalar yüzünden zarar edecek, sikintiya düseceksiniz demektir.

KÖFTE
Rüyada köfte görenin oburluk derecesinde istahli olduguna ve bu yüzden huyundan vazgeçmesi gerektigine yorumlanir.

KÖK
Rüyada kök , çocuk sahibi olunacagina yorumlanir.

KÖLE
Köle görmek sizi korkutan ve size endise veren seylerden kurtulacaksiniz demektir. Köle oldugunu görmek emeginin karsiligini alarak, is yasaminda yükselmeye yorumlanir.

KÖMÜR
Rüyasinda kömür ve ocak gören kisinin para ve mal kazanacagina yorumlanir.

KÖPEK
Rüyada kendisine köpek aldigini görmek, onun diger insanlarla hos muhabbetler etmesine yorumlanir. Köpegin isirdigini görmek, bir iyi arkadasiniz nedeniyle sikinti yasayacaginiza isarettir. Kendisini köpekler uluyor veya havliyorsa isteklerinin gerçeklesecegine ve güven içinde olacagina yorumlanir. Eger köpekleri öldürdügünü görürse, düsmanlarini alt edecegine yorumlanir.

KÖPEK BALIGI
Köpek baligi görmek, iyiye yorulmaz. Kötü bir haber alinacagina yorumlanir.

KÖPRÜ
Rüyada köprü bazi sikintilarin üstesinden geleceginize yorumlanir.

KÖPÜK
Ilerde aldiginiz tüm iserde basariya ulasacaksiniz demektir. Sizi çok iyi bir gelecek bekliyor.

KÖR
Rüyasinda kisinin kendisini kör olarak görmesi onun her ise atilmamasi gerektigini ve bu insanin hata yapmasini bekleyen düsmanlarinin oldugunu gösterir.

KÖRÜK
Yeterince gayret göstermezseniz geçim sikintisina düseceksiniz demektir.

KÖSELE
Rüyasinda kösele gören insanin sevgilisinin ondan soguduguna ve bu askin pesini birakmasi gerektigine yorumlanir.

KÖSTEBEK
Rüyada köstebek , kötülügünüzü isteyen bazi kisilerin sizi alt etmek için aleyhinizde komplo kurduguna ve dikkatli olmaniz gerektigine yorumlanir.

KÖSK
Kösk rahatlik, refah ve saadettir. Rüyada kendisini bir kösk içinde görmek, düsmanina karsi basari saglayacagina onu alt edecegine isaret eder.

KÖY
Rüyada köy görmek çok çalismaktan dolayi iyice yoruldugunuza, dinlenmeniz gerektigine yorumlanir.

KÖY IMAMI
Rüyasinda köy imami gören kisinin muradina çok kisa süre içerisinde erecegine yorumlanir.

KRAL
Rüyada kral görmek, is yasaminda basariya kavusacaginiza yorumlanir.

KRALIÇE
Rüyada kraliçe ile ilgili rüyalar, genellikle iyiye , ün ve serefe yorumlanir.

KREMA
Eger sagliginiza dikkat etmezseniz ciddi bir hastaliga yakalanabilirsiniz demektir.

KRISTAL
Rüyada kristal görmek ask ve is yasaminizda bazi sikintilar yasayarak, ruh sagliginizin bozulacagina yorumlanir.

KROM
Rüyasinda krom gören kisinin , iradesinin saglam olduguna ve elini attigi her iste basari kazanacagina yorumlanir.

KUBBE
Rüyada kubbe gören kisi bekar ise evlenecek; evli ise esini aldatacak demektir.

KUGU
Rüyasinda kugu gören kisinin, çok iyi kalpli birisi ile evlenecegine yorumlanir.
Kulak agrisi: Önemli bir isinizin çözümlenecegine isarettir.

KULE
Uygunsuz davranislariniz hem size hem de çevrenizdeki insanlara zarar veriyor demektir. Davranislariniza dikkat etmeniz gerektigini bildirir.

KULÜBE
Rüyasinda kulübe veya yazlik bir evde oturdugunu gören bir kisinin, çok sevdigi birinin misafir olacagina yorulur. Bir kadin için, hos bir sürpriz veya güzel bir armagan sahibi olunacagini isaret eder.

KUM
Geçmiste yasadiginiz sikintilari artik yasamayacaksiniz anlamindadir. Rüyada kum görmek, para ve mal demektir.

KUM SAATI
Vaktinizi hiçbir yarari olmayacak islerle harciyorsunuz demektir.

KUMA
Daima kötüye yorulur. Hastaliga, kötü sansa ve islerinizin kötülesecegine isarettir.

KUMARHANE
Bir yakininizi size ihanet edecegine yorumlanir.

KUMAR
Rüyada kumar oynayip kazanmak, kötü ve sahsiyetsiz insanlarla çevrili olacaginiza isaret eder. Eger kumari kaybederseniz, hareketleriniz nedeniyle bir yakininiza zarar vereceksiniz demektir.

KUMBARA
Rüyanda kumbara, gören kimsenin, büyük miktarda para kaybina ugrayacagina yorumlanir.

KUMAS
Rüyada kumas görmek, derde düsülecegini isaret eder.

KUNDAK
Rüyada bebek kundagi görmek,i pek yakinda muradina erecek anlamindadir.

KUNDURA
Rüyasinda yeni bir kundura giyen kisinin evlenecegine veya servet sahibi olacagina; eski kundura giyen kisinin derde düsecegine yorumlanir.

KUNDUZ
Rüyasinda kunduz gören insan için güzel bir ask hayatinin baslayacagina isaret eder.

KURANI KERIM
Rüyada kuran görmek, iyiliklerin, güzelliklerin ve mutluluklarin isaretidir. Çok güzel bir rüya olan Kuran görmek rüya sahibinin Tanri tarafindan i korundugunun isaretidir. Hasta bir kimse rüyasinda Kurani Kerimi görürse, hastaliktan kurtulur. Kurani Kerimi satin aldigini görürse, o kimse her türlü kötülükten kurtulur.

KURBAGA
Çok akilli ve bilgili bir arkadasinizin olduguna ve onun ögütlerine önem vermeniz gerektigine isaret eder. Rüyasinda kurbaga görmek veya sesini isitmek, bir grup tarafindan baskan seçilecegine; kurbagayi ziplarken görmek, birileri tarafindan izlendigine yorumlanir. Çok yakin bir iyi arkadasiniz olduguna da isaret eder. alin.

KURAKLIK
Tam tersine yakin zamanda yakinda bolluk ve bereketle kavusulacak anlamindadir.

KURBAN BAYRAMI
Rüyasinda Kurban bayrami gören kisi için geride kalmis bir sevincin geri gelmesine, istege ve her türlü tehlikeden kurtulusa yorumlanir. Kendisini Kurban bayraminda görürse, eger bu kisi hapiste ise kurtulacagina, borcu varsa borcunun ödenecegine yorumlanir. Kendisini Kurban bayrami

KURBAN KESMEK
Rüyasinda kurban kesen kisi için, borçlu ise borcunu ödeyecegine ve servet sahibi olacagina eger istiyorsa hacca gidecegine, hasta ise iyilesecegine yorumlanir. Hasta kurban kesen ölür.

KURDELE
Kurdele kesmek neseli arkadaslar kazanacaginiza ve mutlu olacaginiza isaret eder. Eger kurdele siyahsa sikintili bir hayat geçireceksiniz; eger siyah degilse, bu çok neseli bir hayat süreceginiz anlamindadir.

KURSUN
Rüyasinda kursun gördügünü gören kisi is yasaminda bazi basarisizliklara ve maglubiyetlere ugrayacaginizin, çevrenizde bulunan insanlara dikkat etmezseniz n ihanete ugrayacaginizin belirtisidir.

KURT KÖPEGI
Kurt köpegi görmek, iyi bir arkadasinizdan bosuna kusku duyacaginiza yorumlanir.

KURUYEMIS
Rüyada kuruyemis görmek, yaptigi islerde kârinin artacagina; kuruyemisin kirilmasi ise, sevmeyecegi birisiyle tanisacagina; yemisleri yemesi, endiseye düsecegin isaret eder.

KUSMAK
Düsünmeden hareket ettiginizi, bu durumun ilerde sizi zor duruma düsürecegini isaret eder.

KUSAK
Rüyasinda kusak gören kisinin, güvenli bir is anlasmasi yapilacagina yorumlanir.

KUTU
Rüyada kutu görmek yolculuga çikacaginiza yorumlanir. Içi para dolu kutu görmek de güzel bir maasla emekli olacaginiza yorumlanir.

KUS
Rüyada kus görmek mutlulugun ve bereketin simgesidir. Yarali bir kus, dertli günlerin geleceginin habercisidir.

KUYRUK
Rüyasinda kendisini kuyrukta beklerken gören kimse eger sabir gösterirse, ilerde çok basarili olacak demektir. Kendisinin kuyrugu oldugunu görmesi yeni insanlarla tanisacagina yorumlanir.

KUYRUKLU YILDIZ
Rüyada kuyruklu yildiz , büyük bir servet kazanacaginizin ve sansinizin açildigini isaret eder. Yildiz ne kadar parlaksa servette o kadar büyük olur.

KUYU
Kuyudan su çekilmesi, bir erkek için, yaptigi kötü bir is nedeniyle uyarilacagina; orta yasta bir erkekse, yeni bir ise girisecegine yorumlanir. Eger bu rüyayi genç bir görürse gören kadina teklif yapilacagina; evli kadin ise, tehlikeli bir olayla karsilasacagina yorulur.

KUYUMCU
Rüyasinda kuyumcu gören insanin sahtekarlik ve yalancilikla karsilasilacagina isarettir. Bu rüya ayni zamanda ilme, dogru yola, evlada ve evlenmeye yorumlanir.

KUZGUN
Islerinizde yasayacaginiz problemleri, çevrenize yansittiginiza isaret eder.

KUZU
Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacagina yorumlanir.

KÜKÜRT
Rüyasinda kükürt görmek, yorgun olunduguna ve bir süre dinlenmeniz gerektigine yorumlanir.

KÜL
Rüyada genç bir erkegin rüyasinda kül görmesi, çok iyiye yorulur. Pek yakinda karli ve para getirecek islere baslayacagina isarettir.; Bekar bir kiz bu rüyayi görürse hayal kirikligi yasayacagina yorumlanir. Yasli bir kadin için, kötü niyetlerden vazgeçmesine yorumlanir.

KÜLAH
Rüyasinda külah gören bir kisinin, sansinizin açilacagina yorumlanir.

 
         
  ©EskiClup Muzik